Muş varotoda güvenlik kamarasına takılan dev piton !!

29379 izlenme05 Şubat 2018
Reklamlar
Muş varotoda güvenlik kamarasına takılan dev piton !!


Piton Yılanı

Piton Yılanı, Pitonlar, çevresinin uzunluğu 80 cm yi bulan boyu ise 10 metreye ulaşabilen dev yılanlardır. Piton zehirli bir yılan değildir. Çok kuvvetli olduklarından kendilerini korumak için yada avlarını yakalayabilmek için, zehire de ihtiyaçları yoktur zaten. Çevikliği ve kuvveti korkulacak düzeydedir. Avını bütün vücudu ile sararak etkisiz hale getirir. Esnek vücudu o kadar güçlüdür ki, Kobra yıllanının sardığı avın bir mucize dışında kurtulmasına imkan yoktur. Genellikle yakaladığı avını yakaladıktan sonra bütün olarak yutar. Çenelerini o kadar açar ki, bir koyunu, geyiği eline geçirse belki bir insanı bütün olarak yutabilir. bazı belgesellerin pitonların bir timsahı bile bütün olarak yutabildiği görüntülenmiştir. Pitonların bir başka özelliği ise, yuttuğu bir canlıyı hazmedemediği takdirde bütün olarak geri çıkarabilmesidir.

Bir çok belgesele konu olan pitonların yalnızca kendilerinde bulunan ve diğer yılanlarlardan farklı ve özel kılan bir çok özelliği vardır. Mesela piton yılanları iri cüssesine ve korkunç görüntüsüne rağman, insanlarla en çok iletişimi olan yılanlar arasındadır. Evcilleştirilerek sirk gösterilerinde kullanıldığı gibi, Afrika'nın bir çok kabilesinde yaşayan halk tıpkı evcil bir hayvan gibi, yaşadıkları yerde, çocuklarının bile bulunduğu ortamda bulundurmaktan çekinmemektedir.

Genellikle insanlar arasında pitonların her türlü canlı ile beslendiğine dair bir kanı oluşmasına rağmen, pitonlar zorunlu olmakdıkça memelilerle beslenmezler. Su civarında yaşadıklarından beslenmek için balıkları tercih ederler.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyarbakır-Bingöl karayolunda... Demirtaş'a direkt tahliye ... Acun’un bu acısına yürek dayanmaz! HDP’li Başkan tahliye edildi​

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Diyarbakır’da Silahlı Kavga.....!!!