Giriş çıkış yasa-klandı.!

19447 izlenme31 Ağustos 2020
Reklamlar
Giriş çıkış yasa-klandı.!

Karabük İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre, koronavirüs tedbirleri kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin il dışına izinsiz çıkmasını yasaklandı. Son dönemde artan koronavirüs vaka sayıları nedeniyle il bazlı çeşitli tedbirler alınmaya başlandı. Bu kapsamda Karabük İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karara göre, kentte kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin izinsiz il dışına çıkmaları yasaklandı. 

İl dışına çıkanlar izin alacak
Alınan kararla kentte kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan veya esnek mesai nedeniyle idari izinde olan tüm personellerin il dışına çıkmamalarına, il dışına çıkma zorunluluğu olan durumlarda ise amirlerinden izin belgesi almalarına, şehir dışı dönüşleri sonrası ise evde en az 7 gün karantinada kalmalarına ve bu sürenin personelin yıllık izninden sayılmasına karar verildi. Karara uymayarak izinsiz il dışına çıkan personele Umumi Hıfzısıhha Kurulu taraffından cezai müeyyide uygulanacağı ve kurumlarının disiplin soruşturması açarak adli işlem yapacağı belirtildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Testler tamamlanmadan aşıya onay vermeye hazırım Korona olduğunu duyurdu 9 İLE giriş çıkış yasağı getirildi. Hafta Sonu Sokağa Çıkma..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
9 İLE giriş çıkış yasağı getirildi.