Haberler
31 Ağustos 2020 ( 73 izlenme )
Reklamlar

Ankara Valiliği kamuda esnek çalışma esaslarını belirledi

Ankara Valiliği kamuda esnek çalışma esaslarını belirledi


Corona virüsü vaka sayılarındaki artış sürerken 26 Ağustos’ta Cumhurbaşkanlığı tarafından virüs yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu çalışanlarıyla ilgili esnek çalışma genelgesi yayınlandı.

Genelgede çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği belirtildi.

HAMİLE VE KRONİK HASTALIĞI OLANLAR İDARİ İZİNLİ

Genelgenin ardından Ankara Valiliği, il sınırları dahilinde uygulanacak kamuda esnek mesai esasları belirlendi. Bu kapsamda salgından etkilenmeleri daha muhtemel hamile ve kronik hastalığı olan kamu çalışanları idari izinli sayılabilecek. Düzenleme ile 10 yaş ve daha küçük yaşta çocukları olan kadın personeller, ikinci bir emre kadar evden çalışabilecek.

Ankara Valisi Vasip Şahin imzasıyla yayınlanan genelgede şu ifadelere yer verildi:

* Covid-19 salgının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu çalışanlarına yönelik ilave tedbirleri içeren 26 Ağustos 2020 tarih ve 2020/11 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi 26 Ağustos 2020 tarih ve 31225 sayılı Resmi Gazete 'de yayımlanmıştır.

* Genelgede, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği esası getirilmiştir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Genelkurmay Başkanlığı emrine atandıktan sonra Kırşehir’de 30 Ağustos kutlamasına izin vermediler, arbede çıktı! Yüz binlerce çalışan 2020 yılını tam maaş görmeden kapatabilir! 9 İLE giriş çıkış yasağı getirildi.